Włókna

Produkcja włókna została opracowana w 2001 roku i stała się od tego czasu ważną częścią działalności firmy. Przez ponad 15 lat firma znacząco ulepszyła swoją technologię produkcji włókna syntetycznego i zbudowała silną reputację w dziedzinie włosia – zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Nowoczesne kompletne linie używane są nie tylko do produkcji polipropylenowego włókna, ale także do przetwarzania recyklowanego materiału w celu przekształcenia płatków PET na wysokiej jakości włosie.

 

PET

Włókna PET firmy Pasterski są doskonałą imitacją naturalnego włosia końskiego ze względu na typowy falisty efekt, jego grubość i nieprzezroczystość. To niezwykłe podobieństwo do włosia naturalnego jest szczególnie wyróżniające się pośród PET ST (standard), gdzie cecha ta jest osiągana w rewolucyjnym procesie przetwórczym z udziałem wyszukanych dodatków.

 

PP

Włókna PP produkowane są z czystego polipropylenu. Ze względu na swoją wysoką odporność na działanie chemikaliów i temperatury mogą być stosowane nie tylko w gospodarstwach domowych, lecz także w produktach przemysłowych.